Умови доступності закладу освіти
для навчання осіб
з особливими освітніми потребами

Відповідно ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ОСВІТУ»

Стаття 19.Освіта осіб з особливими освітніми потребами

1. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування створюють умови для забезпечення прав і можливостей осіб з особливими освітніми потребами для здобуття ними освіти на всіх рівнях освіти з урахуванням їхніх індивідуальних потреб, можливостей, здібностей та інтересів.

2. Держава забезпечує підготовку фахівців для роботи з особами з особливими освітніми потребами на всіх рівнях освіти.

В нашому закладі відкрито 4 інклюзивних класи, в яких навчається 6 дітей з особливими освітніми потребами.

Навчання дітей здійснюють фахівці, які постійно підвищують свою кваліфікацію у галузі інклюзивної освіти:

  • вчителі
  • практичний психолог
  • соціальний педагог
  • асистенти вчителів
  • вчитель-дефектолог

3. Для навчання, професійної підготовки або перепідготовки осіб з особливими освітніми потребами застосовуються види та форми здобуття освіти, що враховують їхні потреби та індивідуальні можливості.

4. Органи державної влади, органи місцевого самоврядування та заклади освіти створюють особам з особливими освітніми потребами умови для здобуття освіти нарівні з іншими особами шляхом належного фінансового, кадрового, матеріально-технічного забезпечення та забезпечення універсального дизайну та/або розумного пристосування, що враховує індивідуальні потреби та можливості таких осіб, визначені в індивідуальній програмі розвитку.

З Порядком організації інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти та шаблоном індивідуальної програми розвитку можна ознайомитись за посиланням.

5. Навчання, виховання та розвиток осіб з особливими освітніми потребами у закладах дошкільної, позашкільної та загальної середньої освіти здійснюються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, інших джерел, не заборонених законодавством, у тому числі з урахуванням потреб дитини, визначених в індивідуальній програмі розвитку.

6. Зарахування осіб до спеціальних закладів освіти, переведення з одного типу закладу до іншого та відрахування таких осіб здійснюються у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

7. Категорії осіб з особливими освітніми потребами визначаються актами Кабінету Міністрів України з урахуванням міжнародних норм і стандартів.

Стаття 20.Інклюзивне навчання

1. Інклюзивне навчання здобувачів освіти базується на принципах недискримінації, врахування багатоманітності людини, ефективного залучення та включення до освітнього процесу всіх його учасників.

Організація інклюзивного навчання у закладах освіти на відповідних рівнях освіти здійснюється відповідно до порядків, затверджених Кабінетом Міністрів України.

2. У разі звернення особи з особливими освітніми потребами або її батьків заклад освіти утворює інклюзивний клас та/або групу в обов’язковому порядку.

Спеціальний клас та/або група утворюється керівником закладу освіти за погодженням із засновником цього закладу освіти або уповноваженим ним органом.

Заклади освіти створюють умови для навчання осіб з особливими освітніми потребами відповідно до індивідуальної програми розвитку та з урахуванням їхніх індивідуальних потреб і можливостей.

Заклад освіти відповідно до законодавства організовує та/або забезпечує надання особам з особливими освітніми потребами психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг, а також допоміжних засобів для навчання.

3. З метою проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дітей, надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг, а також забезпечення психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами органи місцевого самоврядування утворюють інклюзивно-ресурсні центри.

За необхідності Ви можете звернутися до найближчого інклюзивно-ресурсного центру

4. Будівлі, споруди і приміщення закладів освіти та інклюзивно-ресурсних центрів повинні відповідати вимогам доступності згідно з державними будівельними нормами і стандартами.

5. Проектування, будівництво та реконструкція будівель, споруд, приміщень закладів освіти та інклюзивно-ресурсних центрів здійснюються з урахуванням принципів універсального дизайну та/або розумного пристосування.

В закладі створено належні умови для перебування дітей з особливими освітніми потребами:

  • побудований пандус
  • розміри просторів та проходів відповідають антропометричним даним та параметрам допоміжних засобів
  • межі досяжності до приміщень, робочого місця, вимикачів відповідають зоні досяжності дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в закладі
  • освітлення приміщень відповідає вимогам всіх категорій користувачів, зокрема людей з порушеним зором
  • на першому поверсі побудовано окремий туалет для осіб з особливими потребами
  • відсутність порогів, широкі коридори та широкі двері сприяють безперешкодному переміщенню по першому поверху закладу освіти
  • створена ресурсна кімната для психологічного та сенсорного розвантаження (на другому поверсі)
Кiлькiсть переглядiв: 68

Опорний заклад "Омельницький ліцей" виконавчого комітету Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області

39713 с. Омельник, вулиця Центральна 64, Кременчуцького району, Полтавської області

Дата останньої зміни 05 Листопада 2023

Фотогалерея