Витоки освіти населення беруть свій початок з далекого 1874 року, коли в селі діяла земська школа, але навчанням вона охоплювала невелику кількість дітей. У 1912 році тут була церковно-парафіяльна та міністерська школи. Перша світова імперіалістична війна завдала багато горя і втрат трудящим Омельника. На деякий період було припинено і навчання дітей. Перший пореволюційний випуск Омельницької школи відбувся у 1924 році. З 1928 року в Омельнику почала працювати семирічна школа, розташована в двох приміщеннях. Приміщення були одноповерховими, криті залізом. Ця школа функціонувала до 1936 року, а в 1936 році в новозбудованому приміщення відкрилась десятирічна школа, де навчалося понад 800 дітей Омельника та сусідніх сіл.

/Files/images/ХАТА.jpg

13 вересня 1941 року село захопили окупанти. Але навіть під час війни працювала початкова школа, було чотири групи учнів. Два роки село знаходилась під окупацією гітлерівських загарбників. У приміщенні середньої школи знаходився госпіталь для німецьких воїнів.

Після визволення села в цьому ж році було організовано навчання дітей. Директором школи став Пилипейко Сергій Дмитрович. Через певний час директором школи призначити Владімірова Івана Степановича. Завучем був Курінний В.К., а потім -Наливайко Уляна Семенівна, яка до цього працювала діловодом, старшою піонервожатою, учителем історії. В повоєнні роки школи працювали у пристосованих приміщеннях, але жага до навчання була настільки великою, що педагогічний колектив і батьки створили більш-менш нормальні умови для навчання. Всі будівельні роботи проводили самі, підручників не було, писали на вільних місцях у книгах чорнилами, які робили з буряка, марганцю. Столи і лавки збирали по селу.
У 1961 році почали будувати нову школу. Працювали всім селом: батьки, вчителі, старші учні. Класи - великі і світлі, просторий коридор, працював буфет. Пізнішепобудували ще одне приміщення, потім - майстерню і їдальню. Школа стала 8-річною, а в 1969 році відбувся перший випуск 10 класу. У 70-ті - на початку 80-х років потужність школи не відповідала запитам. Навчання проходило в дві зміни.
З 1977 року директором школи почав працювати Роговий Валерій Феодосійович. З ініціативи та винахідливості директора школи Рогового В.Ф. та директора радгоспу "Кременчуцький" Яроменка О.X.(школу було сфотографовано з висоти) у ЦК партії було отримано згоду на будівництво нової школи. За рекордно короткий термін була побудована загальноосвітня школа радгоспу „Кременчуцький", яка гостинно відкрила свої двері 01 вересня 1982 року.
Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 13.06.2005 р. № 212 Омельницьку загальноосвітню школу І-Ш ступенів реорганізовано в Омельницький аграрний ліцей.
З 2006 року колектив ліцею очолює Яроменок Ольга Павлівна.

/Files/images/ЛИЦЕЙ.jpg Омельницький навчально-виховний комплекс, як заклад нового типу, виник на теренах Кременчуцького району у 2005 році шляхом реорганізації Омельницької ЗОШ І-ІІІ ступенів в Омельницький аграрний ліцей, а в 2007 році – в аграрно-екологічний ліцей. З 2009 року ми стали навчально-виховним комплексом, який включав у себе дошкільний підрозділ, ліцей та інтернат.

З 2016 року – Омельницький ліцей Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області.

З 2018 року ліцей реорганізовано в опорний заклад «Омельницька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів виконавчого комітету Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області».

Кiлькiсть переглядiв: 253

Опорний заклад "Омельницький ліцей" виконавчого комітету Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області

39713 с. Омельник, вулиця Центральна 64, Кременчуцького району, Полтавської області

Дата останньої зміни 05 Листопада 2023

Фотогалерея